Bílý heterosexuální stárnoucí muž

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky - starý muž
Fanatismus vede k horším následkům, než samotný původní jev

Tuhle jsem četla, jak v Americe mají novou módu. Movité a vzdělané bělošky si u drahé večeře moderované dvěma ženami černošského a indického původu (smím to ještě vůbec takhle dneska psát?) povídají o rasismu. Nejde o obecné povídání, mluví o tom, zda se během všech situací chovají ke všem bez předsudků a stejně. Cílem je přiznat si, že se jako bílé Američanky aktivně podílejí na udržování bílé nadvlády. Bílá nadvláda…

Smysl demokracie je ve vládě většiny, která respektuje práva menšiny. A za mě je naprosto v pořádku, když si menšina neprosadí v každé situaci své zájmy.

Překračuje to všechny rozumné meze

Žijeme v době, kdy český Nejvyšší soud v šátkové kauze překroutil ustanovení antidiskriminačního zákona a vykládal je ve prospěch žalobkyně, protože musíme tolerovat náboženskou rozmanitost. A to v době, kdy práva menšiny a honba za rovné příležitosti překračuje veškeré rozumné meze. Smysl demokracie je ve vládě většiny, která respektuje práva menšiny. A za mě je naprosto v pořádku, když si menšina neprosadí v každé situaci své zájmy.

Fanatismus vede k horším následkům, než samotný původní jev

"Tihle bílí staří heterosexuální muži by měli přestat mluvit do dnešního světa, protože v něm teď musí žít mladí progresivní lidé"

Když byl pan Stanislav Křeček jmenován ombudsmanem, měli jsme možnost přečíst si množství ostrých útoků na jeho adresu. Jeden z nich mě zaujal. Na Twitteru nějaký mladík napsal, že tihle bílí staří heterosexuální muži by měli přestat mluvit do dnešního světa, protože v něm teď musí žít mladí progresivní lidé.

Sympaticky rebelská volba

Ačkoliv úřad ombudsmana vnímám jako vcelku zbytečnou věc, volba pana Křečka mi přišla sympaticky rebelská. Byl to symbolický boj, který z mého pohledu vyhrál představitel toho, komu dnes říkají „bílý heterosexuální stárnoucí muž“.

Úřad ombudsmana není politická neziskovka

Ten se nechal slyšet, že nechce úřad ombudsmana vést jako neziskovku a že v České republice nemáme problém s rasismem a zatím se jeho slova potvrzují. Třeba se ta vychýlená ručička vrátí zas o kousek zpět do svého středu. Málokdy se totiž zrodí více nenávisti a zloby než při pocitu nespravedlnosti, který čím dál častěji může začínat pociťovat většina. 

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email