Jak se vozí uprchlíci – příběh lodi Sea Watch 3

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky - uprchlíci, migranti
Kapitánka Carola Rackete nasedne na loď a dopluje k pobřeží Libye, kde jí u pobřeží plave 42 uprchlíků. Ty naloží a úspěšně míjí pobřeží Libye a Tunisu, kde dostává povolení Afričany vyložit.

Rozhodne se, že je nedopraví do Německa, ačkoli město Marburg prohlásilo, že je ochotno migranty přijmout, konec konců jedná se o německou neziskovku, ale ani do Nizozemska, přestože plavidlo nese nizozemskou vlajku, ale zamíří si to přímo k Itálii. K Lampeduse, kde není silná pobřežní stráž, která by mohla tak velkou loď zastavit. Do země, jejíž tehdejší vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini lodi Sea Watch 3 zakázal, aby se k břehům jeho země přiblížila. 

„Rozhodne se, že uprchlíky vyloží v Lampeduse, kde není silná pobřežní stráž, navzdory zákazu tehdejšího vicepremiéra Itálie.“

Následně Rackete útočí na člun italské pohraniční stráže se slovy, že tam Italům to lidské obohacení vyloží, ať chtějí nebo ne, a žádné úřední výzvy ji nezastaví.

Stydí se za „výsady bělošky“

Zbytek už známe, Německo během chvíle uspořádá veřejnou sbírku, která několikanásobně pokryje případnou pokutu, a kapitánku oslavují titulky hlásající, jaká je ta dívka s dredy chytrá výzkumnice, ochránkyně pejsků a kočiček a vůbec je to taková strašně milá holka. Pracovala roky pro Greenpeace a také někde vykřikovala, jak se stydí za své „výsady bělošky“.

Český řidič za převoz Iráčanů dostal 1,5 roku

Napadá mě paralela s českým řidičem, kterému do vozu v Calais vnikli Iráčané, dostal za to 1,5 roku a rozhodně žádné oslavné titulky na jeho adresu nevyšly. Carola měla na rozdíl od něj na výběr a také na rozdíl od něj byla pod ochranou politických neziskovek, pro které pracovala. Naprosto vědomě a schválně se rozhodla pro narušení italských vod, nedbala na zákaz italského vicepremiéra a ministra vnitra a navíc ohrozila zdraví posádky italské pobřežní stráže. Politické neziskovky v akci.

Pokládala si nějaká média následující otázky:

1. Kdo jim k tomu dal oprávnění?

2. Jak je možné, že jsou k nim média a vlády tak benevolentní?

3. Kolik na té lodi bylo žen a dětí?

4. Vážně je někdo u břehů Libye zachraňoval?

5. V čem by měly být české politické neziskové organizace jiné než ty německé?

… a proč to ještě neudělala?

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Cenzura

Nemlčme, jinak už brzy neřekneme nic

Slovo jako teroristický čin Evropská komise se rozhodla zahrnout nenávistné verbální projevy (tzv. hate-speech) mezi ty nejhorší – přesně tedy „zvlášť závažné“ – trestné činy.

Read More »