Rasismus vyvolává přemíra pravdy, lásky a slunka

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - rasismus a hyperkorektnost

Patřím k lidem, kterým je vcelku jedno, jak vypadáte, co děláte a s kým žijete. Víte, jak to myslím? Vždy mi šlo o to, kdo jste, než co jste. To, o co se však snaží mnohé nátlakové skupiny schovávající se za politické neziskovky, uměle zasévá v lidech rasismus a odpor. Jejich působení má na nás přesně opačný účinek. Kde se stala chyba?

Nic nevede rychleji k extrémismu, než dnešní nátlak na to, abychom byli hyperkorektní, bezpohlavní a věčně provinilí.

Hyperkorektní, bezpohlavní a věčně provinilí

Nynější štvavou kampaň, která se postupně zvrhává na hon na bělochy, ale začínám mít problém přehlížet. Z výrobků mizí označení “bělící” nebo “zesvětlující”, prezidenti kosmetických firem se předhánějí v tom, kdo vydá nejvíc korektní prohlášení, z trhu se stahují nejrůznější “nekorektní” obaly, všichni se snaží být hyperkorektní, bezpohlavní a věčně provinilí. “Na nápravu psychických a citových škod to není dost. Přejmenování výrobku nic neznamená,“ prohlašují aktivisté a chtějí čím dál víc. Chcete vědět, co je rasismus? Právě toto je rasismus!

Pálení knih, zákaz filmů ani hyperkorektní jazyk nezmění na situaci vůbec nic. Nic krom toho, že se z lidí, kteří byli do té doby tolerantní, stanou mnohdy fanatičtí ochránci něčeho, co by je nikdy předtím nenapadlo hájit.

Zesvětlující krém, pálení knih, zákaz filmů ani hyperkorektní jazyk nezmění na situaci vůbec nic. Nic krom toho, že rozdělí společnost, vyostří situace a z lidí, kteří byli do té doby tolerantní, se stanou mnohdy fanatičtí ochránci něčeho, co by je nikdy předtím nenapadlo hájit. Alespoň tedy tady u nás. Takhle vzniká rasismus.

Nestává se ze mě tolerantnější člověk, tak kde je chyba?

V naší zemi totiž platí, že změna vně je vám k ničemu, pokud se něco zásadního nezmění uvnitř. Jsem a vždy jsem byla docela tolerantní. Po tom, co se ovšem ve světě děje, se ze mě ale bůh ví proč nestává tolerantnější člověk. Má to přesně opačný efekt.

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Natálie Vachatová - svoboda slova a boj proti politickým neziskovkám - rovnost

Zhoubná nová etika

Středobodem světa se stal ublížený člověk a řešením má být již mnohými vyzkoušená rovnost. Je to nyní sociálně nejpodporovanější kult, který vede jen k tomu,

Pokračovat »