Být dnes mužem? Děkuji, nechci!

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky

Nezbavujme se světa, v němž lze beztrestně pochválit ženě úsměv. Nedělejme z Marka Ebena devianta jen proto, že pochválil někomu krásné nohy. Nezabíjejme chuť mužů být galantní a pozorní.

Galantnost není sexuální obtěžování

Pamatuji si, jak jsem kdysi četla o tom, že se muži v USA už pomalu bojí ženě otevřít dveře, pochválit vzhled nebo ji pozvat na kávu. Tehdy jsem obracela oči v sloup. Přišlo mi to absurdní. Galantnost přece není sexuální obtěžování a znásilnění zas nestojí na roveň nevinnému flirtu. Jenže světový trend je světový trend a mé přesvědčení, že bez silných mužů nepřežije žádná společnost, začíná být poněkud zastaralé a mírně řečeno to zrovna neletí.

Přesvědčení, že bez silných mužů nepřežije žádná společnost, začíná být zastaralé a mírně řečeno už zrovna neletí. Bohužel.

Více než 40 článků během 14 dnů

Deník N přišel v roce 2020 s příběhy žen, které se setkaly se sexuálním obtěžováním. Vydal na toto téma více než 40 článků v průběhu pouhých dvou týdnů. Ne ne, o žádné tendenční psaní na zakázku se vůbec nejedná. A aby bylo hned na začátku jasno, všichni se nejspíš shodneme na tom, že  obtěžování je špatné, obzvlášť sexuální. Zdálo by se tedy, že Deník N odvedl dobrou a záslužnou práci, když s kadencí samopalu vypálil sérii článků o českém #metoo. Pomyslným smítkem v oku byla jen samotná definice toho, co všechno podle Deníku N sexuální obtěžování je.

Nezabíjejme chuť mužů být pozorní

Mezi články, z nichž některé byly opravdu znepokojující, se ovšem povedlo protlačit mnoho balastu, který následně degradoval každý jeden z nich. Nezbavujme se světa, v němž lze beztrestně pochválit ženě úsměv. Nedělejme z Marka Ebena devianta jen proto, že pochválil někomu krásné nohy. Nezabíjejme chuť mužů být galantní a pozorní. 

Degenerovaný pohled z USA

Při čtení článků Jany Ciglerové, která žije na Floridě a už má z mého pohledu značně degenerovaný pohled na mezilidské vztahy, když píše, že ji připadá problematická i pomoc do kabátu. Začínám mít pocit, že jakýkoli pokus o dvoření či projevení sympatií je už dopředu odsouzeníhodný. Hrozné na tom je, že každé přehnané fanatické potlačování čehokoli může nakonec přivést k horším následkům, než je samotný negativní jev.

Z hesla feministek We can do it! je dnes takové ukňourané usoplené Všechny jsme obětmi.

Heslo feministek bylo kdysi hrdé We can do it! Dnes z toho zbylo takové ukňourané a usoplené Všechny jsme obětmi

Řeknu vám, nechtěla bych být dnes mužem. A už vůbec ne takovou ženou.

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Ne istanbulské úmluvě

Hrozí Barnevernet i u nás?

Dosavadní rozporuplné oficiální důvody odebrání děti Barnevernetem: – Devítiletou holčičku předali do náhradní péče, protože chodila do školy smutná, jelikož měla strach o zdraví své

Pokračovat »