Být dnes mužem? Děkuji, nechci!

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky

Nezbavujme se světa, v němž lze beztrestně pochválit ženě úsměv. Nedělejme z Marka Ebena devianta jen proto, že pochválil někomu krásné nohy. Nezabíjejme chuť mužů být galantní a pozorní.

Galantnost není sexuální obtěžování

Pamatuji si, jak jsem kdysi četla o tom, že se muži v USA už pomalu bojí ženě otevřít dveře, pochválit vzhled nebo ji pozvat na kávu. Tehdy jsem obracela oči v sloup. Přišlo mi to absurdní. Galantnost přece není sexuální obtěžování a znásilnění zas nestojí na roveň nevinnému flirtu. Jenže světový trend je světový trend a mé přesvědčení, že bez silných mužů nepřežije žádná společnost, začíná být poněkud zastaralé a mírně řečeno to zrovna neletí.

Přesvědčení, že bez silných mužů nepřežije žádná společnost, začíná být zastaralé a mírně řečeno už zrovna neletí. Bohužel.

Více než 40 článků během 14 dnů

Deník N přišel v roce 2020 s příběhy žen, které se setkaly se sexuálním obtěžováním. Vydal na toto téma více než 40 článků v průběhu pouhých dvou týdnů. Ne ne, o žádné tendenční psaní na zakázku se vůbec nejedná. A aby bylo hned na začátku jasno, všichni se nejspíš shodneme na tom, že  obtěžování je špatné, obzvlášť sexuální. Zdálo by se tedy, že Deník N odvedl dobrou a záslužnou práci, když s kadencí samopalu vypálil sérii článků o českém #metoo. Pomyslným smítkem v oku byla jen samotná definice toho, co všechno podle Deníku N sexuální obtěžování je.

Nezabíjejme chuť mužů být pozorní

Mezi články, z nichž některé byly opravdu znepokojující, se ovšem povedlo protlačit mnoho balastu, který následně degradoval každý jeden z nich. Nezbavujme se světa, v němž lze beztrestně pochválit ženě úsměv. Nedělejme z Marka Ebena devianta jen proto, že pochválil někomu krásné nohy. Nezabíjejme chuť mužů být galantní a pozorní. 

Degenerovaný pohled z USA

Při čtení článků Jany Ciglerové, která žije na Floridě a už má z mého pohledu značně degenerovaný pohled na mezilidské vztahy, když píše, že ji připadá problematická i pomoc do kabátu. Začínám mít pocit, že jakýkoli pokus o dvoření či projevení sympatií je už dopředu odsouzeníhodný. Hrozné na tom je, že každé přehnané fanatické potlačování čehokoli může nakonec přivést k horším následkům, než je samotný negativní jev.

Z hesla feministek We can do it! je dnes takové ukňourané usoplené Všechny jsme obětmi.

Heslo feministek bylo kdysi hrdé We can do it! Dnes z toho zbylo takové ukňourané a usoplené Všechny jsme obětmi

Řeknu vám, nechtěla bych být dnes mužem. A už vůbec ne takovou ženou.

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Cenzura

Nemlčme, jinak už brzy neřekneme nic

Slovo jako teroristický čin Evropská komise se rozhodla zahrnout nenávistné verbální projevy (tzv. hate-speech) mezi ty nejhorší – přesně tedy „zvlášť závažné“ – trestné činy.

Pokračovat »
Natálie Vachatová - svoboda slova a boj proti politickým neziskovkám

Nadační fond nezávislé žurnalistiky

Nadační fond nezávislé žurnalistiky, který má podle vlastních slov pomáhat při šíření svobodných, názorově pluralitních a společensky důležitých informací, zveřejnil svou výroční zprávu. V té

Pokračovat »