Nadační fond nezávislé žurnalistiky

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a boj proti politickým neziskovkám

Nadační fond nezávislé žurnalistiky, který má podle vlastních slov pomáhat při šíření svobodných, názorově pluralitních a společensky důležitých informací, zveřejnil svou výroční zprávu. V té najdeme mnoho štědře podpořených projektů, které ale postrádají to hlavní, čím se sami ohánějí – názorovou pluralitu.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky má prý pomáhat šířit svobodné, názorově pluralitní a společensky důležité informace, pravdou ale je, že postrádá to hlavní - názorovou pluralitu.

R.I.P., pluralito názorů...

650 000 Kč putovalo například tendenčnímu Deníku N, 500 000 Kč Evropským hodnotám, aby měl Jakub Janda dostatek peněz na monitoring a analýzu „dezinformační scény“, což není nic jiného, než vznešený název pro umlčování jiného než toho jediného eurounijně správného názoru. Neovlivní, opět zcela politicky tendenční časopis, obdržel 450 000 Kč na projekt Fake news jako nástroj českých politiků.

Fond přispívá k omezování svobody slova

Nadační fond se sice ohání tím, že by nepřijal finanční dar od politicky exponované osoby, ve výsledku ale dělá ještě mnohem zákeřnější věc – podporuje pouze jediný názorový směr, jedinou politickou ideologii a za boj s fake news a dezinformacemi schovává jen další příležitost pro omezování svobody slova v našem veřejném prostoru.

Jsme apolitičtí. A co ty 2 miliony poslané Drahošovi na kampaň?

Snaží se nám vštípit, že jim jde o důvěru ve zpravodajská média, která jsou zaplevelená dezinformacemi (rozumějte, oponentními názory), a oni jsou ti, kteří nám budou pomáhat rozlišovat, kde je důvěra na místě, a kde nikoli. Vše samozřejmě nezávisle a apoliticky.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky udělil tendenčnímu Deníku N áčkové hodnocení ve vlastním ratingu médií. Mezi majitele Deníku N patří 4 z 12 zakladatelů tohoto fondu. #ObjectiveEnough

Pravda je ale taková, že například paní Horáková, která je jedním ze zakladatelů Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a působí současně v Nadaci Albatros, poslala spolu se svým manželem Jaroslavem dva miliony korun na Drahošův účet při prezidentské kampani. O jaké apolitičnosti a nezávislosti může být řeč?

Zastavme devastující vliv politických neziskovek!

Vadí mi, jak je dnes manipulováno s veřejným míněním a jak stále více peněz proudí na podporu jen jednoho jediného ideologického směru. Nechci se smířit s tím, jak je stále více přiškrcována svoboda slova a jak snadno lze dnes ovlivnit veřejné mínění. Stačí k tomu nějaký nadační fond a pár politických neziskovek.

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email