Muž v ohrožení kvůli gendrům za miliony

Autor: 0 Komentářů
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky - Otec a miminko

Moderní muž aneb zrovnoprávnění mužů a žen: 1 102 025 Kč příspěvek Unie

S tátou mě baví svět: příspěvek Unie 1 263 885,51 Kč, ze státního rozpočtu 223 038,62 Kč

2 Gender pointy: příspěvek z Unie 3 461 412,50 Kč, ze státního rozpočtu 610 837,50 Kč

Zbytečný byznys ze státního rozpočtu za miliony

To jsou namátkově jen některé projekty z operačního programu Zaměstnanost. Konkrétně tyto mají za úkol snižovat genderové nerovnosti. Podobných projektů, které obsahují v názvu slovo „gender“ v rámci tohoto operačního projektu, jsou desítky a desítky a mnoho dalších obsahuje slovo „rovnost“. Proudí na ně miliony korun nejen z EU, ale přispíváme si na ně i sami ze státního rozpočtu. A je to docela dobrý byznys.

Na nesmyslné audity, na které se dostávají dotace, přispívá každý z nás. Genderově auditovat lze přitom v podstatě donekonečna, přičemž jejich příznivý dopad je minimálně sporný. Jak asi může dopadnout genderový audit u firmy na bourací práce a demolice? A k čemu jsou v takovém případě jeho závěry?

Genderový audit za milion

Funguje to asi tak. Firma, která se zabývá stavbami plynovodů, vodovodů a kanalizací, stavebními a zemními pracemi, demolicemi a bouracími pracemi si objedná Genderový audit za plus minus milion korun, který se realizuje z dotací. V rámci něho se vzhledem k oboru činnosti nepřekvapivě zjistí, že je společnost na demolice a bourací práce genderově nevyrovnaná, rozuměj, je tam málo žen. Tak se přistoupí rázem k dalšímu projektu s názvem Implementace doporučení vycházejících ze zpracovaného genderového auditu, EU na to přispěje dalším milionem a půl. A až tento projekt na implementaci auditu doběhne, může se dělat další audit, který zaudituje výsledky implementace genderového auditu, které bude následně implementovat. Dá se to dělat donekonečna.

Táta by neměl ideálně nahrazovat mámu. Muži a ženy i při vší snaze nebudou v globálním měřítku nikdy stejní. A ani být nemají.

Táta nemá nahrazovat mámu

První tři uvedené projekty v úvodu jsou o něco zákeřnější. Já jsem přesvědčená o tom, že si nejsme rovni. Táta by neměl ideálně nahrazovat mámu a muži a ženy i při vší snaze nebudou v globálním měřítku nikdy stejní. A ani být nemají. To, že proudí stovky milionů korun do podpory nejrůznějších genderových pointů, které vedou k poženšťování mužů a pomužštění značné části aktivit současných žen, může přivést ve výsledku k tomu, že si tu sice budeme naoko rovni, ale dost možná nespokojení a nešťastní. Chce-li otec zůstat doma nebo se více podílet na výchově svých dětí nebo na chodu domácnosti, může to dělat už dnes. Pokud to dělat nechce, nepomůže mu k tomu ani certifikát o absolvování genderového kurzu ani projekt S tátou mě baví svět za bezmála milion a půl.

Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Natálie Vachatová - svoboda slova a boj proti politickým neziskovkám

Nadační fond nezávislé žurnalistiky

Nadační fond nezávislé žurnalistiky, který má podle vlastních slov pomáhat při šíření svobodných, názorově pluralitních a společensky důležitých informací, zveřejnil svou výroční zprávu. V té

Pokračovat »
Natálie Vachatová - svoboda slova a boj proti politickým neziskovkám - rovnost

Zhoubná nová etika

Středobodem světa se stal ublížený člověk a řešením má být již mnohými vyzkoušená rovnost. Je to nyní sociálně nejpodporovanější kult, který vede jen k tomu,

Pokračovat »
Natálie Vachatová - svoboda slova a politické neziskovky

Být dnes mužem? Děkuji, nechci!

Nezbavujme se světa, v němž lze beztrestně pochválit ženě úsměv. Nedělejme z Marka Ebena devianta jen proto, že pochválil někomu krásné nohy. Nezabíjejme chuť mužů

Pokračovat »